Piráti se skládají ze spousty týmů !

Poznej, koho všeho můžeš u Pirátů potkat, zjisti, kam se zapojit !

Pirátská strana je různorodá, její činnost zajišťují převážně dobrovolníci z řad členů a příznivců. V oblastních sdruženích a programových týmech se diskutuje o otázkách politických, ale nezapomíná se ani na společenský život.

Pirátská sdružení

Krajská a místní sdružení tvoří územní členění Pirátů. Každé oblastní sdružení má své předsednictvo a místní diskusní fórum, kde se rovněž elektronicky jedná a hlasuje. Všichni společně jsou členy celostátního fóra, které se nejméně jednou ročně schází i na fyzické schůzi.

Poslanci

Celkem 22 pirátských poslanců se nyní věnuje zákonodárné činnosti. Jejich výstupy můžete sledovat v tiskových zprávách nebo na speciální sekci Sněmovna, kde najdete i postup plnění jednotlivých programových bodů.

 

Komunální politici

Úspěchů ve volbách dosáhli Piráti i na komunální úrovni. V  Praze, v Mariánských lázních ale i jinde získali možnost podílet se na kontrole vládnoucích stran, nebo dokonce být součástí vládnoucí koalice.

Programové týmy

Rozvoji a diskusi politického programu se Piráti věnují nyní již ve dvou hlavních rovinách. V rámci Poslanecké sněmovny vznikly resortní týmy odpovídající svým členěním jednotlivým ministerstvům.

Celostranickou debatu zašťitují tzv. garanti jednotlivých programových bodů.

 

Pirátská putovní univerzita

PPU připravuje kurzy a přednášky pro veřejnost, a to po celé republice. Pokud máte zajímavé téma, můžete se se svým příspěvkem zapojit i vy, např. prostřednictvím facebookové skupiny.