Celostátní členský zpravodaj: Pirátský newsletter 39/2019 (zpět)

Ahoj členi!
Přinášíme vám pravidelnou vlnu nových informací o důležitém dění, právě probíhajících hlasováních a dalších novinkách, které musíte vědět.
Připomínáme, že tento newsletter najdete online v Nalodění, další newslettery tam budou přibývat. Postupně vznikají také newslettery resortních týmů.
Co je tedy aktuální? Nečteš, nevíš!

Konference Lepší škola v každém místě

21. 10. proběhne v Praze workshop Lepší škola v každém místě pod záštitou EDUinu, jehož cílem je pomoci zřizovatelům dobře spravovat školy v jejich území. EDUin zároveň iniciuje "Klub zřizovatelů", který nabízí metodickou podporu v oblasti vzdělávání. Pokud se věnujete školství například na komunální úrovni nebo vás tahle tématika prostě jen zajímá, neváhejte se prokliknout.

 

Brzy končí funkční období RV

Rádi bychom připomněli, že se pomalu, ale jistě blíží konec dvouletého funkčního období členů Republikového výboru volených celostátním fórem. Proto mějte oči na stopkách!

 

Volba vedoucího technického odboru

Stále běží jednání k volbě vedoucího technického odboru. Dnes měla skončit doba pro navrhování kandidátů, protože však dosud žádný kandidát navržen nebyl, bude pravděpodobně automaticky prodloužena do 5. 10. (může dojít i k opakovanému prodloužení). Adekvátně se posune doba na rozmyšlenou a rozhodující hlasování.

 

Předsednictvo PPEU

Chcete si zvolit nominanty do předsednictva celoevropské Pirátské strany? Máte možnost!

(anketa byla v pondělí restartována, tak pro jistotu zkontrolujte, že máte odhlasováno)

 

Spolupráce se zahraničním odborem!

Chcete potrénovat organizační talent? Hostit konferenci nebo workshop s cizími hosty?
V dalším roce se chystá Zahraniční odbor uspořádat více akcí a velmi rádi je uděláme i u vás v regionu. Ozvěte se na david.wagner@pirati.cz a třeba něco vymyslíme.

 

Oznámení kanceláře

Připomínáme, že je stále v plném proudu ověřování registrovaných příznivců. Ověřování bude probíhat do 30. 11. 2019.

 

Pirátská putovní univerzita zve na akce:

1. 10. PRAHA, PiCe, 18 hod

Talent ve službách občanů: Jak najít výjimečné kormidelníky

5. 10. JIHLAVA, Jipice, 17.00-18.30

Jazyk nepoznaný: Peníze (politická science-fiction?)

- Koná se v rámci Festivalu svobodné kultury

 

A je tu Váš oblíbený borec na konec.

Dnešním borcem na konec se stává Pirátka z Ostravy Veronika Murzynová.

Verča složila maturitu na všeobecném gymnáziu v Orlové, po kterém studovala Astrofyziku v Brně a na londýnské Open University. Nyní se při zaměstnání vrhla na studium mezinárodních vztahů.

Pro Piráty začala pracovat nejprve jako koordinátorka komunálních voleb 2018 v Moravskoslezském kraji, nyní je vedle zastupitelování v Ostravě asistentkou poslance Ondřeje Polanského.

V Pirátské straně je těžiště její aktivity v resortním týmu dopravy – jejím hlavním tématem je kosmický program, kde se snaží Piráty reprezentovat na národní i mezinárodní úrovni a především toto téma popularizovat uvnitř i vně strany. Je zástupkyní vedoucího zahraničního odboru, angažuje se i v projektech a tématech v sociální oblasti, životního prostředí a legalizace.

Je vidět, že Verča toho stíhá opravdu hodně.

Verčo, jsi borec!

 


Za Personální odbor Pirátů

Michaela Kleslová
asistentka Personálního odboru
tel.: +420 770 113 641
mail: michaela.kleslova@pirati.cz