Celostátní členský zpravodaj: Pirátský newsletter 12/2019 (zpět)

Ahoj členové !

Přinášíme vám pravidelnou vlnu nových informací o důležitém dění, právě probíhajících hlasováních a dalších novinkách.

Připomínáme, že tento newsletter najdete online v Nalodění, další newslettery tam budou přibývat. Navíc po úspěšném ověření rozesílání přidáme např. newslettery resortních týmů.

Co je tedy aktuální? Nečteš - nevíš!

Zachraňme internet před články 11 a 13!

V sobotu 23. 3. 2019 se po celé Evropě konaly demonstrace za záchranu Internetu a Piráti se k nim ve velkém přidali. Pokud bys rád/a vyjádřila svůj nesouhlas důrazněji, mrkni na stránky https://zachraninternet.cz/, kde ti pomůžeme s e-mailem či telefonátem europoslancům.

 

OVK - místo, kde by chtěl být každý!

Chceš pomoci dohlédnout na regulérnost voleb do Evropského parlamentu jako člen volební komise? Potřebujeme tě! Staň se hlídacím psem, vydělej si u toho pár kaček a pomoz Pirátům! Pokud máš zájem pomoci, vyplň formulář a vyčkej na potvrzení krajským registrátorem.

 

Právní tým je tu pro vás!

Tímto informujeme všechny zastupitele, že je pro ně k dispozici znovuobnovený právní tým, který nově zaštiťuje Petr Springinsfeld. Pokud bude někdo z vás potřebovat právní pomoc, můžete se na něj obracet přes mail pravni@pirati.cz. Petr vás následně propojí s právníkem. Služby nejsou poskytovány zadarmo, ale sazby jsou velmi přijatelné.

 

Ukliďme Česko!

Piráti se již po několikáté účastní akce Ukliďme Česko!
Přijdeš taky něco poklidit? Podívej se na celostátní událost, kde najdeš odkazy i na události další. A nezapomeň sdílet - sharing is caring!

 

Nejlepší je odpad, který nevznikne!

V neděli 7. dubna od 9:30 do 17:00 se bude v pražském Pirátském centru konat Piratecon na téma Zero-waste.
Čekají na vás zajímavé přednášky o kompostování i praktické návody, jak snížit množství odpadu v domácnosti. Má to ale všechno smysl ve srovnání s množstvím odpadů generovaných průmyslovou výrobou? I o tom uslyšíte mnoho zajímavého. Tolik k teorii.
A co praxe? Budete si moct vyzkoušet šití sáčků ze záclon, háčkování odličovacích tamponků, šperky z elektroodpadu a mnoho dalšího, včetně kompostovacího poradenství. Detailní program přidáme už brzy.

♻ Přijďte klidně s celou rodinou, dětský koutek a strava je zajištěná. :-)

 

Ostrý start kampaně - jdeme do ulic!

Pondělí 29. 4. od 15:00 do 18:00 hodin bude první den v ulicích po celé republice.
Vyzýváme všechny Piráty, Pirátky, Pirátčata a příznivce, aby oblíkli triko, vzali čerstvě natištěné noviny, stánky, dobrou náladu a vyrazili do ulic být viděni.

 

A je tu váš oblíbený borec na konec.

Dnešním borcem na konec se stává Martin Kákona.
Martin je již pátým rokem pirátským zastupitelem v Soběslavi, což vyžaduje mnoho odvahy a úsilí. V Soběslavi je totiž úplně běžné, že Pirátům nevyvážejí popelnice, propichují gumy a sem tam se objeví i znak dámského přirození na jejich fasádě. Incident týkající se vykázání pirátského petičního stánku se dostal až k Nejvyššímu správnímu soudu, kde Piráti vyhráli, a to právě díky Martinovu úsilí.
Martin odvádí dobrou práci jako opoziční pirátský zastupitel, snaží se dělat Soběslav lepším místem pro život a neúnavně bojuje proti vládnoucí garnituře, která není přliš přístupná jakémukoli kompromisu.
Občas můžete zavítat na jeho přednášku. Byl hostem na Pirateconu o kosmonautice, velmi často dělá také přednášky na své hvězdárně, kde i bydlí.
Je astronom, konstruktér počítačů, odborník na šifrování a občas i dešifrování dat, vynálezce a fyzikální inženýr se zanedbatelnou znalostí fyziky. V pracovním životě zažil mnohé, teď pracuje jako vědecký pracovník v Ústavu jaderné fyziky Akademie věd ČR.

Tímto moc děkujeme Martinovi za to, kolik síly a času věnuje komunální politice, a to v tak nepřátelském prostředí, kterým soběslavská radnice bezesporu je!
Martine, jsi borec!

 

Za Personální odbor Pirátů

Jana Koláříková
vedoucí Personálního odboru
tel.: +420 770 113 643
mail: jana.kolarikova@pirati.cz